Bovenop zaken Actueel
     Editie 12 -  12 januari 2010


Nieuws - Accountancy


DEPONERING JAARSTUKKEN 2008

Bv’s en nv’s dienen jaarlijks hun publicatiestukken te deponeren bij het handelsregister van de Kamer van Koophandel. De publicatiestukken over 2008 dienen uiterlijk op 31 januari aanstaande gedeponeerd te zijn.

BEROEPSORGANISATIES VAN RA’S en AA’S BESLUITEN TOT FUSIE

De leden van de beroepsorganisaties voor registeraccountants (NIVRA) en accountant-administratieconsulenten (NOvAA) hebben ingestemd met een besluit tot fusie van beide organisaties tot één organisatie:
de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA).
In vervolg hierop wordt actie ondernomen om ook te komen tot één accountantswet. Met de fusie wordt beoogd om maatschappelijke onduidelijkheid omtrent twee verschillende wetgevingen voor accountants weg te nemen. Daarnaast wordt verwacht dat de nieuwe organisatie een krachtiger stemgeluid kan laten horen, bijvoorbeeld omtoenemende regeldruk tegen te gaan.

VERREKENING BELASTINGDRUK BINNEN FISCALE EENHEID

Indien uw onderneming deel uitmaakt van een fiscale eenheid voor de vennootschapsbelasting, is elk onderdeel van de fiscale eenheid aansprakelijk voor de belastingschuld. Door het maken van afspraken tussen groepsmaatschappijen binnen de fiscale eenheid over de onderlinge toerekening van de belastinglast (of -bate) kunnen in geval van een faillissement van een groepsmaatschappij ongewenste aansprakelijkheden van andere groepsmaatschappijen worden voorkomen. Voorzichtigheid en maatwerk is hierbij geboden. Tevens is het van belang om deze afspraken schriftelijk vast te leggen. Uw contactpersoon binnen Joanknecht & Van Zelst kan u hierover nader informeren.


Nieuws - Belastingadvies


VERIFICATIE BTW-NUMMER NIET NODIG BIJ ELKE TRANSACTIE

Ondernemers die (grensoverschrijdende) diensten verrichten aan andere ondernemers, hoeven niet bij elke transactie met dezelfde afnemer opnieuw het btw-identificatienummer van deze afnemer te controleren. Dat liet staatssecretaris De Jager van Financiën weten in reactie op enkele vragen over de implementatie richtlijnen BTW-pakket.

Een ondernemer die (grensoverschrijdende) diensten verricht aan een andere ondernemer moet er zeker van zijn dat deze afnemer ook daadwerkelijk handelt als ondernemer. Daarbij moet de ondernemer die de dienst verricht aan een ondernemer binnen de EU, beschikken over het btw-identificatienummer van zijn afnemer. De ondernemer hoeft dit identificatienummer echter niet bij elke transactie met dezelfde afnemer opnieuw te controleren

INVOERINGSWET PERSONENVENNOOTSCHAPPEN AANGENOMEN DOOR DE TWEEDE KAMER

Recent heeft de Tweede Kamer ingestemd met de nieuwe wet personenvennootschappen. Indien de Eerste Kamer de wet goedkeurt zal er voor personenvennootschappen – denk aan een vof, cv (commanditaire vennootschap), etc. – veel gaan veranderen. Wij houden u op de hoogte van deze wetswijziging en de eventueel te nemen acties.

TWEEDE KAMER AKKOORD MET FLEXIBILISERING BV-RECHT

Voor de oprichting van een bv en de invulling van haar statuten zal op basis van dit wetsvoorstel in de toekomst veel gaan wijzigen. De Tweede Kamer stemde recent in met het wetsvoorstel dat hierover handelt. Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen.

AANGIFTE LOONHEFFING VOOR DGA VEREENVOUDIGD

Vanaf 2010 mogen bv’s met alleen een of meer directeuren-grootaandeelhouders (DGA) in januari aangifte doen voor alle maanden van 2010. Betaling van de verschuldigde loonheffing zal wel maandelijks moeten blijven plaatsvinden. Indien vaststaat wat het salaris voor heel 2010 zal zijn kan dit een praktische vereenvoudiging zijn.

 


Nieuws - Financieel-juridisch advies


RISICOSPREIDING? AANSPRAKELIJKHEID MOEDER BIJ NIET VOLDOEN AAN DE ZORGPLICHT JEGENS CREDITEUREN VAN DOCHTER

Als je als ondernemer de risico’s van verschillende activiteiten van een onderneming wil spreiden, kan je er voor kiezen de juridische structuur van het concern zodanig op te zetten dat activiteiten worden ondergebracht bij verschillende rechtspersonen. Deze risicospreiding werkt niet wanneer hierbij een armlastige vennootschap wordt gecreëerd. Recent is door de Hoge Raad bepaald dat bij een dergelijke bewust gekozen bedrijfsvoering de moeder een bijzondere zorgplicht heeft jegens de schuldeisers van de dochtervennootschap(pen). In het onderhavige geval had de Holding door de opzet van de structuur het risico vergroot dat de schuldeisers van de dochter onbetaald zouden blijven. De Hoge Raad stelde de Holding aansprakelijk voor het tekort in faillissement van de dochter.


Bovenop zaken actueel is een digitale nieuwsbrief van Joanknecht & Van Zelst B.V. De nieuwsbrief bevat relevante informatie voor cliënten van Joanknecht & Van Zelst B.V. Ontvangers die bezwaar tegen de nieuwsbrief hebben kunnen zich hier afmelden. Geïnteresseerden voor de nieuwsbrief kunnen zich alleen via www.joanknecht.nl aanmelden op de digitale nieuwsbrief. Hoewel de informatie in deze digitale nieuwsbrief met zorg is samengesteld kunnen hieraan geen rechten ontleend worden. Joanknecht & van Zelst B.V. aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor eventuele gevolgen van onjuistheden of onvolledigheid van de vermelde informatie.

geplaatst op: 12-01-2010

 Actueel

 

Controleer premiebeschikking WGA!
Klik hier voor meer informatie..   

 

 
 

Joanknecht
 
Collega's Ronny Buiting en Stefan Raap zijn benoemd tot Partner. 

Collega's Pieter Geraerts en Linda Langenhuijsen hebben hun RA titel behaald.